pirmdiena, 2013. gada 4. novembris

Fiksā vētra.

*) Uz tālā ciklona FRIEDERICH oklūzijas frontes, kas šobrīd atrodas virs Polijas un stiepjas Z-D virzienā, dzimst jauns mini virpulis ar savu silto un auksto fronti. Un tas ZR pusē, no sevis paliek savienots ar FRIEDERICH oklūzijas fronti (šajā reģionā nekas īpašs nenotiek, tikai līst). Toties, ja jaunais virpulis stipri aktivizējas- tā aukstā fronte pa ciklona DR...DA sektoru ātri pārvietojas iegriežoties, tieši tāpat kā to dara negaisa "sienas mākonis" vasarā. Šis mazais cikloniņš nes vētru Latgalē un Vidzemes ZA daļa...
Pirmdienas rītā spēcīgas vēja brāzmas no Baltkrievijas un Lietuvas sasniedz Latgali, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.Pirmdienas rītā visā Vidzemē, Latgalē un Sēlijā turpinās stiprs lietus, savukārt valsts rietumu pusē tikai dažviet īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija.
Nokrišņu daudzums līdz pieciem rītā Rīgā bija 15 milimetru, Skrīveros - 18 milimetru. Sagaidāms, ka kopējais lietus daudzums dažviet valsts austrumu pusē pārsniegs 20 milimetru.
Baltkrievijas pilsētā Verhņedvinskā, aptuveni 20 kilometru no Latvijas robežās, vēja ātrums brāzmās īsi pēc sešiem rītā sasniedza vismaz 25 metrus sekundē (m/s). Saskaņā ar prognozēm Latvijas un Krievijas pierobežā pirmdienas rītā gaidāms pat stiprāks vējš nekā Baltkrievijā.
Lielākie vētras postījumi Latvijā gaidāmi Dagdas, Ludzas, Zilupes, Rēzeknes, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas, Balvu, Viļakas un Alūksnes novadā.
Latgalē pirmdienas rītā, vēja lauztam kokam uzkrītot automašīnai, gājis bojā cilvēks, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).Traģiskais negadījums notika Griškānu pagasta Janapoles sādžā
Ciklons FREDERIK


Mazais cikloniņš, kas nes vētruRadars

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru